Wydawnictwo OVO

CZY TO PIES, CZY TO BIES, CZYLI ZBIÓR SŁOWIAŃSKICH STWORÓW

CZY TO PIES, CZY TO BIESFragment książki:

Południca to niespokojny duch takiej Panny, której umarło się w czasie swojego ślubu lub na własnym weselisku. Jest wysoka, ma długie, rozpuszczone włosy - jest po prostu niesamowicie piękna! Nosi białe,

powłóczyste szaty, a przy jej boku zawsze można spotkać wielkiego, czarnego psa. Ten, co ją w południe spotyka na polu, dostaje od niej zagadkę.

Jak odpowie właściwie, to może go i puści. Ten, co nie odpowie, ma najzwyczajniej w świecie „przekichane” (niech zapomni o powrocie do domu). Znaleźć go można bez życia na skraju pola. Czasem jednak Południca lituje się nad nieszczęśnikiem i sprowadza na niego tylko bóle i zawroty głowy. Lepiej jednak nie ryzykować i unikać pracy w pełnym słońcu.”

 

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego w upalne południe nie należy wychodzić w pole? I czemu lepiej omijać bagna i mokradła? Dlaczego mówimy, że „licho nigdy nie śpi” albo że „w nocy dusiła mnie zmora”? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w niezwykłym, autorskim bestiariuszu Kamili i Łukasza Loskot „Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów”. Pięknie ilustrowana książka wprowadza młodszych (i starszych) czytelników w niezwykły świat słowiańskiej mitologii, gdzie groźne Mamuny sąsiadują z dobrodusznym Chmurnikiem i złośliwą Strzygą. Świat trochę straszny, trochę śmieszny, czasem złowieszczy. Narysowanym prostą, nowoczesną kreską portretom mitologicznych stworów towarzyszą zabawne, dowcipne teksty, w których dawne legendy w zaskakujący sposób splatają się ze współczesnością.

  • 1 - Czy_to_pies_okladka
  • 2 - Chmurnik
  • 3 - Czy to pies_Poludnica
  • 4 - Czy_to_bies_srodki_03
  • 5 - Latawiec
  • 6 - Zmora

„Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów”

 

Ilustracje i projekt graficzny: Kamila Loskot

Teksty: Łukasz Loskot

 

Wydawnictwo OVO

Wrocław 2017

 

Premiera: 3 kwietnia 2017

 

Książka dla dzieci 6+

 

Objętość: 80 str.

Oprawa: twarda

Format: 170x230

Cena detaliczna: 39 zł

 

 

2013 Wydawnictwo OVO / Książki dla dzieci.

Top Desktop version