Wydawnictwo OVO

Zdziwiona wrona i inne wiersze

Zdziwiona wrona i inne wiersze

W każdym z nas pozostają dobre wspomnienia z dzieciństwa, związane z ulubionymi piosenkami, wierszykami, niezwykłymi historiami, które rozbudzały naszą ciekawość.

Niesamowite jest to, jak z upływem lat po przeczytaniu jednego wersu pamiętamy nagle całe linijki tekstów.

Zdziwiona Wrona i inne wiersze” jest wynikiem  ponownego obcowania autorki (Agata Majdzik) ze światem dziecięcym. Poezja znana od najmłodszych lat, stale obecna, stała się poniekąd inspiracją chociażby do wiersza o ozdóbkach choinkowych, które - jak na straganie Jana Brzechwy - czubią się między sobą. A kto się czubi, ten się lubi…

Całości dopełniają piękne, oryginalne ilustracje, o które Autorka poprosiła Natalię - swoją przyjaciółkę jeszcze z dziecięcych lat.

Pełna zabawnych rymów i morałów „Zdziwiona Wrona” jest idealnym prezentem na urodziny, pod choinkę - jak i po prostu - bez okazji.

  • 01
  • 05
  • 06
  • 07

RECENZJE NASZYCH CZYTELNIKÓW:

"Ja przyznam, że dla mnie najważniejsze w tej książce są ilustracje – świetne, niebanalne, takie, jak lubię – takie krzywe bałwany, co są trochę jak fotografia – bo żaden rzeczywisty bałwan nie ma dwóch identycznych węgielków zamiast oczu - wielkookie elfy, choinka, co też ma oczy i nawet guziki z szyszek. To nie są uładzone, przesłodzone, zakolorowane na nieistniejące kolory laurki dla zimy. Są czasem karykaturalne – och jakie czerwone usteczka w kształcie serduszka ma Pani Mróz! - ale ja w nich nawet trochę zakochana..." fragment z blogu zmalakafka.blogspot.com

2013 Wydawnictwo OVO / Książki dla dzieci.

Top Desktop version